راهنمای تجارت الگوی مثلث ها در ExpertOption

راهنمای تجارت الگوی مثلث ها در ExpertOption

مثلث ها ابزارهای تحلیل تکنیکال هستند که در هنگام معامله در پلتفرم ExpertOption به الگوهای ادامه دار تعلق دارند. این الگو معمولا در امتداد یک روند شکل می گیرد. تشخیص آن سخت است مگر اینکه آن را بکشید. ترسیم الگوی مثلث مستلزم شناسایی حداقل 2 اوج و 2 پایین در طول روند است. 2 نقطه اوج را با یک خط مستقیم و 2 پایین را با یک خط مستقیم وصل کنید. دو خط را آنقدر امتداد دهید تا به هم وصل شوند و یک مثلث تشکیل دهند.

در این راهنما، با 3 مثلث مختلف بیشتر آشنا خواهید شد. همچنین به شما یاد می دهم که چگونه از آنها در معاملات خود در پلتفرم ExpertOption استفاده کنید.

سه الگوی مثلثی که باید بدانید

3 نوع مختلف از الگوهای مثلث وجود دارد: مثلث صعودی، مثلث نزولی و مثلث متقارن.

همانطور که قبلاً ذکر کردم، هر مثلث باید حداقل 2 ارتفاع و 2 پایین داشته باشد که توسط 2 خط که در راس مثلث قطع می شوند، به هم متصل شوند.

بیایید به هر سه الگوی مثلث نگاهی بیندازیم.

الگوی مثلث متقارن

این الگوی مثلثی در یک بازار متغیر شکل می گیرد. گاوها و خرس‌ها تصمیم نگرفته‌اند که بازار در چه جهتی باید حرکت کند. اگر بالا و پایین ها را به هم وصل کنید، به احتمال زیاد متوجه خواهید شد که زوایای مثلث ها تقریباً برابر هستند. با این حال، هنگامی که شکست رخ می دهد، متوجه خواهید شد که یک روند قوی اتخاذ شده است. مطالعات نشان می دهد که در بیشتر مواقع، شکست در جهت روند موجود رخ می دهد.

پس چه زمانی وارد موقعیت می شوید؟ بلافاصله شکست رخ می دهد، در امتداد روند جدید معامله کنید.

الگوی مثلث متقارن روی شمع‌های 5 دقیقه‌ای به قیمت EUR/USD در پلتفرم ExpertOption

راهنمای تجارت الگوی مثلث ها در ExpertOption
الگوی مثلث متقارن در ExpertOption

با استفاده از این تصویر می توانید به راحتی وارد یک موقعیت فروش شوید که 15 دقیقه یا بیشتر طول می کشد.

الگوی مثلث صعودی

این یک الگوی مثلث صعودی است که معمولاً در یک روند صعودی شکل می گیرد. سطوح پایین توسط یک خط روند به هم متصل می شوند. با این حال، ارتفاعات توسط یک خط افقی (مقاومت) که ارتفاعات را لمس می کند به هم متصل می شوند. شکل مثلث را در تصویر زیر مشاهده کنید. وقتی این الگو شکل گرفت، به احتمال زیاد روند صعودی ادامه خواهد داشت.

بنابراین بهترین نقطه ورود چیست؟ درست در جایی که شکست از سطح مقاومت رخ می دهد. در این مرحله، باید موقعیت خریدی را وارد کنید که 15 دقیقه یا بیشتر طول بکشد.

راهنمای تجارت الگوی مثلث ها در ExpertOption
الگوی مثلث صعودی در ExpertOption


الگوی مثلث نزولی در ExpertOption

الگوی مثلث نزولی در امتداد یک روند نزولی شکل می گیرد. برای ترسیم آن، اوج قیمت ها را با خط روند وصل کنید. پایین ها نیز به هم وصل شده اند اما این بار با یک خط افقی که تکیه گاه را تشکیل می دهد.

بهترین نقطه ورود معامله درست جایی است که قیمت با از سرگیری روند نزولی، حمایت را بشکند. در اینجا، شما باید یک موقعیت فروش به مدت 15 دقیقه یا بیشتر وارد کنید.

راهنمای تجارت الگوی مثلث ها در ExpertOption
الگوی مثلث نزولی در ExpertOption

نکاتی برای تجارت الگوهای مثلثی در ExpertOption

الگوهای مثلثی الگوهای ادامه روند هستند. وقتی این الگو شکل گرفت، به احتمال زیاد روند در همان جهت ادامه خواهد داشت. هدف اصلی شما این است که نقطه‌ای را که قیمت‌ها در آن شکسته می‌شوند و شروع به شکل‌گیری روند می‌کنند، شناسایی کنید.

الگوهای مثلث زمانی بهترین عملکرد را دارند که با فواصل زمانی طولانی تر کار می کنید. یعنی باید از شمع هایی استفاده کنید که 5 دقیقه یا بیشتر عمر می کنند. نمودار شما همچنین باید بازه زمانی طولانی تری 30 دقیقه یا بیشتر را پوشش دهد. این امر شناسایی این الگوها و ورود به موقعیت های معاملاتی طولانی تر را آسان تر می کند.

الگوهای مثلثی با اندیکاتورهایی مانند MACD به خوبی کار می کنند. در بیشتر موارد، متوجه خواهید شد که به محض وقوع شکست، حجم معاملات افزایش می یابد و 2 خط MACD از هم جدا می شوند. این روند جدید را تأیید می کند. به تصویر زیر دقت کنید.

راهنمای تجارت الگوی مثلث ها در ExpertOption
الگوی مثلث نزولی که در کنار نشانگر MACD استفاده می شود

اکنون که نحوه استفاده از سه الگوی مثلث را یاد گرفتید، به حساب تمرین ExpertOption خود بروید و آنها را امتحان کنید. نتایج خود را در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!
پیام بگذارید
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!