نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption

عرضه و تقاضا چیزی است که بازارهای جهان مالی را به حرکت در می آورد. قانون تقاضا می گوید که تقاضا با عکس متناسب است. وقتی قیمت بالا می رود ، تقاضا کمتر می شود زیرا خریداران نمی خواهند هزینه زیادی برای خرید یک محصول صرف کنند. اما وقتی قیمت پایین می آید تقاضا بیشتر می شود زیرا خریداران مشتاقانه خرید می کنند. قانون عرضه می گوید که عرضه مستقیماً با قیمت متناسب است. وقتی قیمت پایین است ، عرضه کم است زیرا فروشندگان تمایل به فروش با چنین قیمت پایین ندارند. اما هنگامی که قیمت بالا است ، عرضه نیز افزایش می یابد زیرا فروشندگان مایل به فروش محصولات با بالاترین قیمت ممکن هستند.

اینها قوانین ساده عرضه و تقاضا هستند. حال ، بیایید ببینیم که چگونه می توان از مناطق عرضه و تقاضا در بازارها برای تجارت در ExpertOption استفاده کرد.

شناخت مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption

مناطق عرضه و تقاضا را می توان به عنوان منطقه وسیعی از سطوح پشتیبانی و مقاومت شناسایی کرد. اما ایده پشت آنها متفاوت است. سطوح پشتیبانی و مقاومت به این دلیل کار می کنند که به قله ها و قله های گذشته متصل هستند که به وضوح برای فعالان بازار قابل مشاهده است. عرضه و تقاضا بیشتر ارزان یا گران است. تقاضا در سطح پشتیبانی و عرضه در مقاومت شکل می گیرد.

برای یافتن مناطق عرضه و تقاضا ، باید به دنبال شمع های بلندی باشید که متعاقباً ظاهر می شوند. سپس ، شما باید اساس حرکت سریع قیمت را که به طور معمول نوسان پهلو است ، شناسایی کنید.

تجارت با مناطق عرضه و تقاضا در پلت فرم ExpertOption

به طور معمول ، وقتی قیمت در منطقه تقاضا قرار می گیرد ، سیگنالی برای حرکت به سمت بالا است. این بدان معنی است که شما باید موقعیت خرید را باز کنید. در پلتفرم ExpertOption به جای معاملات زمان ثابت از جفت ارز (CFD) استفاده کنید. به یاد داشته باشید که ضرر توقف را درست در زیر منطقه تقاضا (یا بالاتر از منطقه عرضه برای موقعیت های فروش) تنظیم کنید.

وقتی قیمت با منطقه عرضه مطابقت دارد ، معمولاً قیمت به زودی سقوط می کند. به همین دلیل است که باید کوتاه وارد کنید.

گاهی اوقات ، تقاضا به منطقه عرضه یا برعکس تبدیل می شود. این شبیه تغییر نقش بین پشتیبانی و مقاومت است.

چندین شکل عرضه و تقاضا وجود دارد. بیایید نگاهی دقیق به چند مورد متداول بیندازیم.

الگوهای ادامه روند

تقاضا و عرضه می تواند الگوهای ادامه روند را تشکیل دهد. این اتفاق می افتد زمانی که قیمت در حال افزایش است ، سپس با ایجاد سطح پایه نوسان می کند و پس از آن به افزایش ادامه می دهد. سپس می توان گفت که منطقه تقاضا ایجاد می شود. وقتی قیمت مجدداً سطح تقاضا را پس از افزایش قیمت مشاهده کرد ، باید موقعیت بلندی داشته باشید.

در طی روند نزولی ، الگوی ایجاد شده با سقوط قیمت به پایه و سپس شکسته شدن و حرکت به سمت پایین تر می شود. پس از بازگشت قیمت به منطقه عرضه ، معامله فروش را آغاز کنید.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption
الگوهای ادامه روند عرضه و تقاضا

الگوهای معکوس روند

وقتی قیمت در حال کاهش بود ، مدتی در پایه حرکت می کند و پس از آن ، جهت را تغییر می دهد ، ما یک منطقه تقاضا و الگوی احتمالی معکوس تقاضا را دریافت می کنیم. در لحظه ای که قیمت مجدداً سطح تقاضا را لمس می کند ، باید موقعیت خرید را باز کنید.

الگوی برگشت عرضه زمانی ایجاد می شود که پس از روند صعودی و نوسان در بازار ، قیمت به سمت پایین حرکت کند. به همین دلیل شما باید در اینجا تجارت فروش را آغاز کنید. وقتی قیمت در حال بازدید مجدد از منطقه تأسیس ایجاد شده است ، وارد کنید.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption
الگوهای معکوس روند عرضه و تقاضا

منطقه تلنگر

ما وقتی وضعیت تقاضا به سمت عرضه تغییر می کند ، منطقه تلنگر را می نامیم. سرانجام مناطق عرضه و تقاضا از بین می روند. این اتفاق می افتد زمانی که قیمت از منطقه عبور می کند و بیشتر حرکت می کند. بعضی اوقات انجام این کار پایه جدیدی برای الگوی عرضه / تقاضای جدید به جا می گذارد. سپس می توان گفت که منطقه نقش خود را تغییر داده است.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption
منطقه تلنگر - تغییر نقش


تقاضا و عرضه چقدر قوی است

قدرت تقاضا و عرضه را می توان با انواع شمع هایی که پس از شکستن از این سطوح ظاهر می شوند ، اندازه گیری کرد. هنگامی که قیمت به طور ناگهانی به سمت بالا یا پایین حرکت می کند و شمع ها طولانی و یک رنگ هستند ، این نشان دهنده تقاضا یا عرضه بسیار شدید است. زمانی که شمع ها با طول متوسط ​​و با بازپرداخت های گاه به گاه ، هنوز قوی هستند. پس از تقاضای ضعیف یا عرضه ، قیمت بدون قدرت زیادی در حال حرکت است.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption
پویایی حرکت پس از ترک پایگاه

روش دیگر برای تعیین اینکه سطح بالا است یا نه ، زمان سپری شده در منطقه است. در این حالت ، زمان صرف شده در عرضه یا تقاضا با قدرت منطقه رابطه معکوس دارد. چنین مدت کوتاهی در منطقه نشان دهنده عدم تعادل بیشتر تقاضا یا عرضه است.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption
زمان سپری شده در منطقه

طول حرکت قیمت از تقاضا یا عرضه و برگشت نیز در مورد قدرت سطوح اطلاعات می دهد. این سطح زمانی قوی است که قیمت قبل از بازگشت بسیار دور شود.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption
اندازه حرکت قبل از بازگشت به منطقه

هر زمان که قیمت به آن بازگشت ، سطح آن ضعیف می شود. اولین باری که قیمت تقاضا یا عرضه را لمس می کند ، منطقه قوی ترین است. دفعه بعدی که هنوز نسبتاً قوی است ، با این وجود با هر بازگشت بعدی قیمت ، ضعیف می شود.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption
هر لمس منطقه باعث ضعف آن می شود

استفاده از مناطق تقاضا و عرضه برای ورود به موقعیت معاملاتی در ExpertOption

ابتدا باید مناطق تقاضا و عرضه را شناسایی کنید. آنها را در بازه های زمانی بالاتر جستجو کنید.

مرحله بعدی بررسی چگونگی پذیرش سطح در بازه زمانی است که می خواهید معامله کنید.

اکنون منتظر سیگنال اقدام قیمت باشید و بر این اساس وارد معامله شوید.

در زیر ، یک نمونه از بازه زمانی یک ساعته برای جفت ارز GBPUSD وجود دارد.

نحوه استفاده از مناطق عرضه و تقاضا در ExpertOption
ابتدا مناطق عرضه و تقاضا را شناسایی کرده و سپس تجارت کنید

وقتی یک تقاضای بزرگ یا یک منطقه عرضه را مشاهده می کنید ، باید موقعیت تجاری خود را وارد کنید.

خلاصه

عرضه و تقاضا پایه و اساس همه بازارهای مالی است. برخی قوانین جهانی در مورد آنها وجود دارد و شما می توانید با استفاده از این دانش بهترین نقاط ورود به معاملات خود را پیدا کنید. این استراتژی ها تجارت موفقیت آمیز را صد در صد تضمین نمی کنند ، اما خطر را به حداقل می رسانند و به شانس موفقیت شما می افزایند ، که بیشترین میزان امیدواری به هر راهبردی است.

سطح عرضه و تقاضا را در حساب آزمایشی شناسایی کنید. ExpertOption آن را به صورت رایگان به کاربران خود ارائه می دهد و آن را با پول نقد مجازی تأمین می کند.

در بخش نظرات زیر در مورد تجربه خود در تجارت با مناطق عرضه و تقاضا در پلت فرم ExpertOption به ما بگویید.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!

پیام بگذارید

لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!