چگونه می توان روند ExpertOption را تشخیص داد

چگونه می توان روند ExpertOption را تشخیص داد

به تازگی ، من مقاله ای در مورد تجارت با Trend Level Signals در کنار RSI و سطح پشتیبانی / مقاومت منتشر کرده ام. و سپس از خوانندگانم سوالی دریافت کردم "چگونه یک روند را تشخیص دهیم؟"

در واقع این سال بسیار خوبی است. برای کسانی که سالها تجارت می کنند ، پاسخ بسیار ساده خواهد بود. آنها به نمودار نگاه می کنند و می دانند. اما برای کسانی که در آغاز ماجراجویی تجاری هستند ، ممکن است دشوارتر باشد.

من تصمیم گرفته ام که نیاز خوانندگانم را برآورده کنم و این مقاله خاص را در مورد شناسایی روند بنویسم.

نسبیت روند

ساده ترین راه برای توصیف روند این است که بگوییم روند صعودی زمانی است که قیمت ها در بالاترین سطح و پایین ترین سطح قرار بگیرند. روند نزولی با کمترین ارتفاع و پایین ترین سطح تشکیل می شود.

با این حال ، روندها حتی نیستند. دوره های ادغام قیمت اغلب اتفاق می افتد. در این مدت کمترین و کمترین میزان را در روند صعودی و عکس آن را در روند نزولی مشاهده خواهید کرد.

قیمت بین سطوح تحت عنوان پشتیبانی و مقاومت متغیر خواهد بود.

نکته دیگر این است که سهولت شناخت روند بستگی به بازه زمانی شمع دارد که انتخاب می کنید. وقتی به نمودارهای شمع با فاصله 5 دقیقه یا 10 دقیقه نگاه می کنید ، همه چیز کمی متفاوت به نظر می رسد. در زیر دو نمودار وجود دارد که می خواهم آنها را بررسی کنید.

چگونه می توان روند ExpertOption را تشخیص داد
خط روند در نمودار AUDUSD 5m
چگونه می توان روند ExpertOption را تشخیص داد
خط روند در نمودار AUDUSD 10m

به وضوح می بینید که خواندن نمودار با فاصله بیشتر فقط ساده تر است. شناسایی روند بهتر است ، مناطق ادغام قیمت باریک تر هستند. همچنین ممکن است متوجه شوید که قیمت پس از ادغام در حال نزدیک شدن به خط روند است.

2 روش معاملاتی با استفاده از روند در ExpertOption

اولین چیز این است که بدانید چگونه روند را شناسایی کنید. هنگامی که با آن آشنا شدید ، وقت آن است که از آن برای یافتن یک فرصت مناسب تجاری استفاده کنید. در اینجا نکاتی را با شما در میان می گذارم. لطفاً به یاد داشته باشید که همیشه همراه با روند تجارت کنید.

تجارت با breakouts

در روند نزولی زیر خطوط پشتیبانی ترسیم می شوند. می بینید که بعضی اوقات قیمت به آنها می رسد. اما نقطه ورود شما زمانی است که اولین شمع نزولی از سطح پشتیبانی فراتر رود.
چگونه می توان روند ExpertOption را تشخیص داد

هنگامی که قیمت بازگشت کرد ، معامله کنید

در نمودار نمونه زیر باز هم روند نزولی وجود دارد. یک خط روند و یک خط مقاومت کشیده شده است. وقتی قیمت با نقطه تقاطع آنها مطابقت دارد ، بلافاصله پایین می آید. این یک تأیید است که قیمت ادامه خواهد یافت و لحظه ای عالی برای انجام معامله فروش است.

چگونه می توان روند ExpertOption را تشخیص داد

چند نمونه دیگر. به نمودار زیر نگاه کنید.

چگونه می توان روند ExpertOption را تشخیص داد
شماره 1. در این مرحله ، این یک روند تازه توسعه یافته است. پس از شکستن خط مقاومت ، قیمت مجدداً به سطح قبلی بازگردد که اکنون می تواند به عنوان یک پشتیبانی عمل کند. بعد از اولین شمع صعودی ، ما در اینجا همزمان یک سطح حمایت از روند تست روند صعودی و صعودی خوب داریم. این یک مجموعه فوق العاده برای طولانی مدت است.
در نقطه شماره 2 شمع صعودی خط روند را لمس می کند و سیگنالی برای ادامه روند صعودی قوی ارائه می دهد. و دوباره ، سطح پشتیبانی را لمس می کند. زمان خوبی برای ورود به موقعیت خرید است.

خلاصه

شناسایی روند کمی از هنر آمیخته با علم است. من توصیه می کنم از فواصل شمع های طولانی تر و همچنین از نمودارهای طولانی تر ، از 3 ساعت تا 1 روز استفاده کنید. مانند این ، تشخیص روند آسان تر خواهد بود.

چگونه می توان روند ExpertOption را تشخیص داد

برای ترسیم خط روند هر زمان که روند نزولی را مشاهده کردید در حالت صعودی و کم صعودی به بالاترین سطح بپیوندید.

مرحله بعدی شناسایی سطح پشتیبانی / مقاومت و مشاهده قیمت است. با شکسته شدن یکی از سطوح ، پیش بینی می کنید روند در همان جهت ادامه یابد. به همین دلیل طبق این روند باید در این مرحله موقعیتی را وارد کنید.

برای تعمیق دانش خود در مورد تجارت با روند ، به راهنمای ما در مورد استراتژی سطح روند روند مراجعه کنید.

امیدوارم اکنون به سوال خوانندگانم در مورد شناسایی روند ExpertOption پاسخ داده باشم. به هر حال ، اما دانش در عمل است. با این حال ، همیشه مراقب خطر باشید. هیچ استراتژی کاملا بدون خطر نیست و فقط پس از بررسی دقیق و تمرین باید از هر یک از آنها استفاده کنید.

به ما بگویید چطور پیش رفت از قسمت نظرات زیر استفاده کنید.

Thank you for rating.
پاسخ دادن به یک نظر لغو پاسخ
لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!

پیام بگذارید

لطفا نام خود را وارد کنید!
لطفاً یک آدرس ایمیل صحیح وارد کنید!
لطفا نظر خود را وارد کنید
قسمت g-recaptcha لازم است!